Fabularna zagadka

Thriller psychologiczny to niezła dawka emocji, która sprawi, że nikt przez długi czas nie będzie mógł zasnąć, zastanawiając się nad kilkoma ważnymi aspektami. Wśród nich znajdzie się ten, który będzie mógł o tym – w jaki sposób autor mógł skonstruować tak doskonale skomponowaną książkę, która “kradnie” człowieka ze świata rzeczywistego na dobrych kilka godzin. Czasem wydaje się to niemożliwe, ale niektóre dzieła literackie są w stanie w taki sposób wciągnąć człowieka, że ten nie do końca zdaje sobie sprawę, iż tak szybko czas mu mija. Tak na pewno będzie, jeżeli weźmiemy do ręki książkę pt. “Zamknij drzwi” Rachell Abbott (https://www.taniaksiazka.pl/zamknij-drzwi-rachel-abbott-p-1426027.html).

Szczęśliwe życie

Wszyscy doskonale wiedzą, że Rachell Abbott pisze książki, które “skazane” są na sukces. Nie ma innej opcji w przypadku tej autorki, która ma na swoim koncie już kilka hitów książkowych. Po raz kolejny autorka zaprasza wszystkich do tego, aby rozwiązać fabularną zagadkę. Tylko, że z góry trzeba wiedzieć, iż to zadanie wcale nie będzie łatwe. Abbott nie chce od razu podawać czytelnikom gotowego rozwiązania na tacy. Bohaterką książki jest Jo Palmer. Bardzo miła i uśmiechnięta kobieta. Widząc ją, to buzia drugiemu człowiekowi sama się uśmiecha. Jo uważa, że ma szczęście w życiu i chętnie tym szczęściem dzieli się z innymi osobami. Jo stara się nie widzieć żądnych negatywów, ciesząc się tym, co ma na co dzień. A na co dzień w jej życiu gości Ash – jej ukochany mąż i Mille – prześliczna córeczka, która jest wielką dumą swoich rodziców. No i są jeszcze przyjaciele Jo, którymi kobieta lubi się otaczać.

Ułudne szczęście

Pewnego wieczora do domu Jo i Ash ktoś puka do drzwi. Rodzina jest bardzo zaskoczona, ponieważ akurat wspólnie zasiadali do kolacji. Jakie jest jeszcze większe zdziwienie Jo, kiedy na jej oczach jej mąż zostaje aresztowany, a Millie odebrana przez opiekę społeczną. Jo jest załamana tym, co na jej oczach dzieje się w jej własnym domu. Kobieta czuje się jeszcze gorzej, kiedy dowiaduje się, że Ash wcale nie został aresztowany, a Mille została porwana. Psychika kobiety zaczyna bardzo mocno szwankować. Na dodatek przyjaciele, na których kobieta na ogół mogła liczyć – powoli się od niej odwracają. Jo już nie może na nikogo liczyć. Tylko na inspektora Toma Douglasa. To on zajmie się wyjaśnieniem tej zagadki, która jest niezwykle skomplikowana. “Zamknij drzwi” to kolejna książka, gdzie można spotkać niezrównanego inspektora Douglasa, który po raz kolejny musi mierzyć się ze sprawą, gdzie nie widać dobrego końca.

Biznes zdjęcie utworzone przez nensuria - pl.freepik.com